Lista artykułów

– Niech te chwile tu spędzone będą dziękczynieniem za dar wspólnoty, za dar parafii, ale przede wszystkim za każdego kapłana, który tutaj sprawował Msze Święte, spowiadał, odprawiał nabożeństwa i służył – przywitał gromadzonych ksiądz proboszcz, Zenon Sodzawiczny.
Okazją do świętowania jest obchodzony w tym roku jubileusz 100. rocznicy przywrócenia naszej parafii. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ksiądz Antoni Drosdz. Był to szczególny czas dziękczynienia za kapłanów, którzy posługiwali i posługują w naszej parafii, a także za tych, którzy z niej pochodzą.
Homilię wygłosił ksiądz Marcin Wojtczak, wspomniał podczas niej kapłanów związanych z parafią. – 135 kapłanów. Pamięć o nich jest także wdzięcznością. Szczerze pamiętamy w modlitwie o zmarłych kapłanach, ale tym bardziej ważna jest postawa pamięci wobec żyjących – mówił.
Zachęcał zgromadzonych parafian do zastanowienia się za co możemy być wdzięczni poszczególnym kapłanom. Zwrócił też uwagę na to, że każdy z kapłanów wiele wniósł do naszej wspólnoty parafialnej. Niech nasza wdzięczność wyraża się w nieustannej modlitwie zanoszonej w ich intencji.

Tradycyjnie jak co roku, nasza grupa modlitwy świętego Ojca Pio wyruszyła na XIX wielkopostny dzień skupienia grup modlitwy świętego Ojca Pio z całego regionu Śląska do parafii pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Kozłowie koło Gliwic.
Stary kościół z przełomu XI i XII wieku. Ciekawostką jest to że dzwon o nazwie „Urban”, pamięta czasy Bitwy pod Grunwaldem. Mały kościółek, ale pomieścił około 350 czcicieli św. Ojca Pio. Piękne powitanie wszystkich grup przez proboszcza Mikołaja Skawińskiego i rozpoczęliśmy nasze czuwanie modlitewne razem z Świętym Ojcem Pio. Najpierw godzinkami o o. Pio, później droga krzyżowa, konferencja na temat duchowości świętego o. Pio następnie modlitwa Anioł Pański i Mszą Święta. O 15:00 była Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 16:00 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, które zakończyło tegoroczny dzień skupienia.

Older Entries

Ciemne Typy świętowały urodziny Frassatiego

6 kwietnia w naszej parafii Towarzystwo Ciemnych Typów obchodziło 118 rocznicę urodzin bł. Pier Giorgia Frassatiego.

Relacja na stronie Gościa Katowickiego