Panama oczami „Leszczyn”

Edyta Mielnik, nasza parafianka, studentka Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, dzieli się swoimi wrażeniami z pobytu w Panamie na XXXIV Światowych Dniach Młodzieży.

23 stycznia 2019 roku uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Przez trzy dni spotykaliśmy się z polskimi pielgrzymami na wspólnych katechezach i modlitwach. Oprócz poznawania kraju i miejscowej ludności z niecierpliwością oczekiwaliśmy przyjazdu papieża Franciszka. Piątkowa droga krzyżowa była chwilą zadumy i wspólnym przeżywaniem męki Pańskiej. Najbardziej emocjonujący moment, to czas sobotniego czuwania z Papieżem i szczera rozmowa z Maryją poprzez najważniejszą modlitwę jaką jest różaniec. To był naprawdę bardzo dobry czas.
Centralne wydarzenia w stolicy poprzedziły dni spędzone w diecezjach. Nasza grupa była ulokowana w mieście Antón w diecezji Panonome. Część osób zostało ugoszczonych w górach (nazwaliśmy to naszą dżunglą). Rodziny częstowały nas lokalnymi przysmakami wśród nich owocami zrywanymi prosto z drzew. Pewnego wieczoru w kościele zebrała się cała wioska, wystroili nas w ludowe stroje i wspólnie świętowaliśmy ucząc się regionalnych tańców. (więcej w marcowym miesięczniku parafialnym Nasz Kościół)

Edyta Mielnik

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *