Pielgrzymka Domowego Kościoła

27 października w sobotę, rodziny Domowego Kościoła udały się na pielgrzymkę wraz z ks. prob. Zenonem i opiekunem ks. Piotrem. Rozpoczęli od Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej, gdzie serdecznie przyjął ich kustosz ks. prob. Krzysztof Fulek. Później było zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach – co było chyba najlepszą atrakcją dla najmłodszych, których nie brakowało na wyjeździe, a przy tym byli bardzo dzielni. Na koniec dotarli do celu swojego pielgrzymowania, czyli do Bibieli. Jest to miejsce pierwszych rekolekcji oazowych dla ministrantów zorganizowanych w 1954 przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Rekolekcje te dały początek rekolekcjom dla Oazy Młodzieżowej i Domowego Kościoła. Swoje pielgrzymowanie zakończyli nieopodal miejsca pierwszych rekolekcji, w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej. Modlili się tam w czasie nabożeństwa różańcowego o świętość swoich – i nie tyko – rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *