Dygresja niedzielna

III Niedziela Adwentu – Gaudete

Trzecia niedziela Adwentu jest tradycyjnie nazywananiedzielą “Gaudete”. Nazwa pochodzi od pierwszegosłowa antyfony na wejście “Gaudete in Domino” (czyli“radujcie się w Panu”). Niedziela “Gaudete” to swego rodzaju obwieszczenie bliskości Zbawiciela, co stanowi jednocześnie zaproszeniedo radości. Dobrze się mówi, ale taka radość jest przecież dla nasbardzo trudna. Przecież my wolimy oglądać występykabaretów lub gościć u Kiepskich, bohaterów popularnychsitcomów i kabaretowej rozrywki to przecież onewprawiają nas w „pozorną radość”.

Dlatego właśnie w Adwencie warto zastanowić się nadprawdziwym znaczeniem radości w naszym życiu, wartoodkryć głęboki sens tego słowa.
Warto zobaczyć, że radośćjest czymś głębszym niż dobre samopoczucie, dostatnieżycie, chwila uśmiechu na widok ładnego prezentu…

Radujcie się zawsze w Panu, Pan jest blisko!

(xbd)