Wdzięczni za kapłanów

– Niech te chwile tu spędzone będą dziękczynieniem za dar wspólnoty, za dar parafii, ale przede wszystkim za każdego kapłana, który tutaj sprawował Msze Święte, spowiadał, odprawiał nabożeństwa i służył – przywitał gromadzonych ksiądz proboszcz, Zenon Sodzawiczny.
Okazją do świętowania jest obchodzony w tym roku jubileusz 100. rocznicy przywrócenia naszej parafii. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ksiądz Antoni Drosdz. Był to szczególny czas dziękczynienia za kapłanów, którzy posługiwali i posługują w naszej parafii, a także za tych, którzy z niej pochodzą.

Homilię wygłosił ksiądz Marcin Wojtczak, wspomniał podczas niej kapłanów związanych z parafią. – 135 kapłanów. Pamięć o nich jest także wdzięcznością. Szczerze pamiętamy w modlitwie o zmarłych kapłanach, ale tym bardziej ważna jest postawa pamięci wobec żyjących – mówił.

Zachęcał zgromadzonych parafian do zastanowienia się za co możemy być wdzięczni poszczególnym kapłanom. Zwrócił też uwagę na to, że każdy z kapłanów wiele wniósł do naszej wspólnoty parafialnej. Niech nasza wdzięczność wyraża się w nieustannej modlitwie zanoszonej w ich intencji.